Határtalanul 2022. május

Iskolánk 7. osztálya a 2022. májusában a Határtalanul pályázat keretében vett részt a Tanulmányút Partium,
Belső-Erdély, Székelyföld, Délerdély tájain kiránduláson.

Az ártándi határátkelőn történő áthaladás után első napon Nagyváradon felfedező városnézés, szállás Kolozsváron.

2. napon Kolozsváron találkozás hetedikes magyar diákokkal, közös felfedező városnézés, majd a Tordai-hasadékban túra, Tordai sóbányában 1,5 órás bányalátogatás, Gernyeszegen szállás.
3. napon rövid séta a Gyilkos-tó partján, 1 órás séta a Békás-szorosban , Karcfalván szállás.

A 4. nap programja Csíksomlyó (kegytemplom), Székelyudvarhely , Segesvár (felfedező várlátogatás), szállás Algyógy.

A hazautazás napján várlátogatás Déva várában és Vajdahunyad várában, valamint Aradon a Szabadság szobor megtekintése.