2015. március

Nagyrécsei diákok Szlovéniában
2015. március

A Nagyrécsei Körzeti Általános Iskola 7. osztályos tanulói a határtalanul program keretében a Szlovéniában élő magyar kisebbségnél tettek látogatást március 10-12-ig. Ennek keretében a Dobronaki Kéttannyelvű Általános Iskolában adtak emlékműsort március 15-e alkalmából, és bejárták a környék magyar vonatkozású emlékhelyeit is.
Megtekinthették a Lendvai várat, a Makovecz Imre által tervezett Lendvai Színházat,a Szentháromság templomot,és látogatást tettek a Magyar Nemzetiségi Művelődési Intézet keretében működő Bánffy központba is. Dobronakon a Kézműves Ház, Kerekegyházán a Körtemplom, Berkeházán a Vizimalom bejárása után Zsitkóc központjában megkoszorúzták a faluház homlokzatán lévő Deák Ferenc emléktáblát. Nagy élmény volt a gyerekek számára az orchidea kertészet,ahol megismerkedhettek a trópusi növények jellemzőivel. A Bakónaki tónál lévő energiaparkban 26 energia pontot próbálhattak ki tanulók, valamint hazafelé menet még megálltak a Hodosi tónál, ahol megtekintették a vidraparkot is.